żna niż nam się wydawało. W takich przypadkach proces leczenia nie kończy się jedynie na wypełnieniu ubytku.
Kiedy okaże się, że zebrała się ropa w dziąśle lub zrobił się stan zapalny, dostaniemy antybiotyk, który będziemy musieli brać przez około tydzień. Najczęściej w takim przypadku dostaniemy też skierowanie na prześwietlenie. Przy stanie zapalnym niestety trzeba już podjąć leczenie kanałowe, które do przyjemnych nie należy. Co gorsza jest to również jedna z droższych metod leczenia zębów, więc na prawdę nie warto czekać z wizytą.
Ból zęba = wizyta u dentysty
Ból zęba, częsta dolegliwość zarówno u dorosłych jak i u dzieci- jego przyczyny mogą być różne, dlatego nie należy próbować przeczekać, czy leczyć na własną rękę np. paracetamolem. Sprawa zawsze wymaga kontroli dentysty czy stomatologa, pomoże to uniknąć bardzo nieprzyjemnych powikłań i dalszych konsekwencji wynikających z nieleczenia uzębienia. Od próchnicy po stany zapalne i ropienie, a to tylko niektóre możliwe przyczyny wystąpienia bólów zęba. W skrajnych przypadkach może nawet dość do zapalenia okostnej zęba, a to już nie żarty. Polecam, więc się przemóc i pójść do specjalisty jak tylko coś niepojącego zacznie się dziać.
Korony protetyczne
Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna